شنبه 17 اردیبشت 1401

افرادی که به ترکیه مهاجرت می‌کنند، بعد از خرید منزل باید وسایل ضروری آن را تامین کنند. برخی منازل در خارج از کشور با تمام لوازم به فروش می‌رسند؛ به‌عبارت‌دیگر منازل به‌صورت مبله فروخته می‌شود.این‌یکی از مزیت‌هایی است که شما را از ساعت‌ها گشت‌وگذار در فروشگاه‌های مختلف راحت می‌کند. بعضی افراد هم هنگامی‌که تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، ترجیح می‌دهند که وسایل قدیمی خود را به خانه جدید در ترکیه منتقل کنند.

بیشتر بخوانید...
شنبه 23 بهمن 1400

تحصیل در یک کشور دیگر، به افراد این امکان را می‌دهد تا هر چه بیشتر بافرهنگ و آداب‌ورسوم و همچنین شرایط مختلف زندگی در آن کشور آشنا شوند. ترکیه یکی از کشورهای پیشرو در زمینه بالا بودن سطح علمی و آموزشی در مدارس و دانشگاه‌هایش است. دانشگاه‌های این کشور در سطح بین‌المللی بوده و از اعتبار جهانی برخوردارند.

بیشتر بخوانید...
شنبه 23 بهمن 1400

استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه بوده که دارای دو بخش اروپایی و آسیایی است و یکی از مناطق مهم توریستی و گردشگری در دنیا به شمار می‌آید. این شهر بسیار زیبا یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ترکیه است که جمعیتی بالغ‌بر 15 میلیون نفر دارد. همچنین دارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، مراکز خرید فراوان و متنوع، امکانات شهری متعدد، بازار کار پررونق، حمل‌ونقل آسان و... است.

بیشتر بخوانید...
شنبه 16 بهمن 1400

برای این که بتوانید شغل خوبی در ترکیه داشته باشید روش های بسیاری برای کاریابی وجود دارد. حتی در برخی از موارد می توان قبل از ورود به ترکیه نسبت به پیدا کردن شغل و هماهنگی های لازم در این زمینه اقدام کرد. بسیاری از مشاغل حرفه ای و تخصصی و یا کارهای خدماتی و کارگری را می‌توان با کمک کاریابی‌های مستقر در ترکیه قبل از اقدام به مهاجرت یافت و با ویزای کار به این کشور وارد شد.

بیشتر بخوانید...
سه شنبه 05 بهمن 1400

ترکیه از جمله کشورهایی است که مقصد مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان ایرانی واقع می شود. نزدیکی و همسایگی این کشور با ایران، نزدیکی فرهنگی و همچنین شرایط زندگی بهتر و مناسب تر نسبت به ایران از جمله مواردی است که باعث ترغیب افراد به مهاجرت تحصیلی به ترکیه می شود.

بیشتر بخوانید...
سه شنبه 28 دی 1400

سفر ترکیه جهت تفریح و مسافرت به ویزا نیازی ندارد، شما می‌توانید با اخذ پاسپورت ترکیه به مدت 90 روز در این کشور اقامت کنید؛ اما برای اقامت طولانی‌مدت قطعا به ویزا نیاز دارید. در صورتی‌که قصد تحصیل و کار در این کشور را داشته باشید باید ویزای مربوط به آن را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید...