صفر تا صد اجاره خودرو در ترکیه
سه شنبه 25 آبان 1400

صفر تا صد اجاره خودرو در ترکیه | خانه دیگر

یکی از بزرگترین دغدغه های مسافران توریستی این کشور در بحث حمل و نقل ها و جا به جایی ها می باشد که به دلیل گران بودن سوخت در این کشور هزینه ی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هم برای مسافران توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

اجاره خودرو در ترکیه | در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار راحت‌تر بوده و شما می‌توانید با اجاره یک وسیله نقلیه در این کشور به گردش و کارهای دیگر خود بپردازید. هنگام سفر به ترکیه مطمئناً به یک وسیله نقلیه نیاز خواهید داشت تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. با این روش می‌توانید در هر زمان از شبانه‌روز از محل اقامت خارج شده و به کارهای مهم خود بپردازید.

بسیاری از تجار، به دلایل تجاری مرتباً به ترکیه سفر می‌کنند و نیاز دارند به‌صورت مداوم یک وسیله نقلیه در ترکیه را در اختیار داشته باشند تا برای امور تجاری به نقاط مختلف در این کشور سفر کنند. در اختیار داشتن یک خودرو به‌صورت تمام‌وقت در ترکیه می‌تواند از بسیاری از مشکلات تردد در این کشور بکاهد.

اجاره کردن یک وسیله نقلیه در ترکیه شامل قوانین و مقرراتی می‌شود که لازم است برای اجاره ماشین از آن آگاهی پیدا کنید. آگاهی نداشتن از این قوانین می‌تواند موجب دردسر شده و حتی راهنمایی‌ و رانندگی این کشور از تردد شما جلوگیری به عمل میاورد.

 

مکان‌هایی در ترکیه که می‌توانید در آنجا ماشین‌های اجاره‌ای را پیدا کنید

تقریباً در تمامی فرودگاه‌های ترکیه مکان‌هایی برای اجاره ماشین وجود دارد. شما می‌توانید پس از خروج از هواپیما و در محوطه فرودگاه دفاتر اجاره ماشین را پیدا کنید. در این دفاتر می‌توانید انواع ماشین‌های بین‌المللی را نیز در خواست کنید زیرا بسیاری از این دفاتر اجاره ماشین، می‌توانند مدل‌های خاص و جذاب ماشین را در اختیار شما بگذارند. 

 

 

   ماشین‌های اجاره‌ای در ترکیه

 

 

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو در ترکیه

برای اجاره گرفتن یک ماشین در کشور ترکیه به یک سری مدارک بین‌المللی نیاز خواهید داشت که بدون آنها نمی‌توانید ماشین را اجاره کنید.

این مدارک مختص شهروندان غیر ترکی هستند و لازم است برای اجاره گرفتن خودرو آنها را به همراه داشته باشند. مدارک لازم برای اجاره گرفتن ماشین شامل موارد زیر است:

  • کارت اعتباری بین‌المللی و یا کردیت کارت
  • ارائه گذرنامه و کپی آن
  • آدرس: لازم است آدرس محل سکونت شما به دفتر اجاره ماشین ارائه شود. محل سکونت می‌تواند هتل محل اقامت باشد و یا منزل اقوام و دوستانتان
  • ارائه گواهی‌نامه بین‌المللی: ارائه گواهینامه بین‌المللی یکی از الزامات اجاره خودرو در این کشور بوده و لازم است برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در اجاره کردن ماشین، گواهینامه خود را به گواهینامه بین‌المللی تبدیل کنید.

"لازم به ذکر است گواهینامه ایران در ترکیه فاقد اعتبار لازم بوده و تنها گواهی‌نامه بین‌المللی مورد تایید دفاتر اجاره ماشین و راهنمایی‌ورانندگی این کشور خواهد بود. همچنین تغییر گواهینامه ایرانی به بین‌المللی آن در کشور خودمان به‌صرفه‌تر است زیرا برای همین امر در خارج از کشور باید هزینه‌های بیشتری را بپردازید."

 

اجاره خودرو در ترکیه | از شرکت‌های بزرگ

اگر قصد اجاره ماشین از شرکت‌های معتبر و بزرگ در ترکیه را دارید، داشتن کارت اعتباری ضروری خواهد بود. شرکت‌های بزرگ و معتبر معمولاً مبلغ اجاره خودرو را به ریال و لیر دریافت نکرده و لازم است این هزینه را با کارت اعتباری خود پرداخت کنید. پرداخت مبلغ به‌صورت دستی نیز امکان‌پذیر نخواهد بود. درصورتی‌که کارت اعتباری در اختیار ندارید بهترین گزینه برای شما شرکت‌های کوچکی است که در شهرهای ترکیه وجود دارند. با اجاره ماشین از این شرکت‌ها می‌توانید مبلغ اجاره را به لیر و یا ریال بپردازید. در مطلب " معرفی آژانس های اجاره خودرو درترکیه" با شرکت های اجاره خودرو آشنا می شوید.

 

اجاره خودرو | در ترکیه به همراه راننده

 

یکی از بهترین راه‌ها برای اجاره خودرو در ترکیه این است که پس از ورود به این کشور بلافاصله یک ماشین با راننده اجاره کنید. با این روش دیگر نیازی به داشتن گواهینامه بین‌المللی نخواهید داشت و همچنین مشکلی برای پرداخت هزینه سوخت و ... را نیز ندارید. این روش برای افرادی که با شهرها و محله‌های ترکیه آشنایی کاملی ندارند بسیار مناسب است. برای اجاره ماشین لازم است یک قرارداد دو برگه‌ای مابین شما و دفتر اجاره خودرو امضا شود. یکی از این قراردادها متعلق به شما بوده لازم است آن را همراه خود داشته باشید همچنین تنظیم بیمه‌نامه برای ماشین نیز در زمان بستن قرارداد ضروری است.

شما موظف خواهید بود هزینه اجاره ماشین به همراه دپوزیت را به‌صورت یکجا و قبل از تحویل گرفتن ماشین به شرکت پرداخت کنید. بهتر است

قرارداد و بیمه‌نامه را در مدتی که از آن استفاده می‌کنید با خود به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد مشکل بتوانید از آنها استفاده کنید.

 

 

  اجاره ماشین به همراه راننده در ترکیه

 

 

میزان هزینه اجاره خودرو در ترکیه

 

هزینه اجاره ماشین در کشور ترکیه باتوجه‌به موارد مختلف متفاوت خواهد بود. باتوجه‌به نوع خودرویی که اجاره می‌کنید و همچنین نوع سوخت مصرفی این خودرو، هزینه اجاره متفاوت خواهد بود. خودروهایی که در کشور ترکیه وجود دارند به‌طورکلی از سه نوع سوخت استفاده می‌کنند. برخی از این خودروها با سوخت بنزین کار میکنند. برخی با گازوئیل و برخی دیگر برقی یا هیبریدی هستند. به‌این‌ترتیب هزینه سوخت به نوع ماشینی که اجاره می‌کنید نیز بستگی خواهد داشت.

به‌طورکلی کمترین و ارزان‌ترین هزینه اجاره ماشین در این کشور ۳۰ یورو خواهد بود. اگر تعداد روزهای بیشتری خودرو را اجاره کنید، احتمالاً مبلغی به‌عنوان تخفیف از این شرکت برای شما در نظر گرفته می‌شود. در هنگام تحویل ماشین به باک خودرو توجه داشته باشد زیرا ممکن است باک بنزین خالی باشد پس بهتر است در اولین فرصت باک بنزین را پر کنید.

دلایل مهم برای اجاره خودرو در کشور ترکیه

دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند برای اجاره کردن خودرو در یک کشور دیگر ما را مجاب کند. یکی از مهم‌ترین این دلایل شرایط کرونایی است. اگر شما صاحب یک خانواده ۴ نفره باشید باید برای رفت‌وآمدهایتان از دو تاکسی استفاده کنید زیرا به دلیل شرایط کرونایی تاکسی‌ها نباید بیش از سه سرنشین را سوار کنند.

در نتیجه لازم است با پرداخت کرایه بیشتر از دو تاکسی استفاده کنید. همچنین تاکسی‌ها به طور مرتب در معرض ورود و خروج افراد مختلفی هستند که این افراد ممکن است دچار بیماری کرونا باشند. دود سیگار و مسافرانی که پیش از شما سوار تاکسی شده‌اند نیز می‌توانند سفرتان را دچار مشکل و ناراحتی کنند. در نهایت هزینه اجاره خودرو در مقایسه با تاکسی بسیار به‌صرفه‌تر بوده و شما در طی سفر آرامش و آسایش را در یک محیط شخصی تجربه خواهید کرد.

 

کلام آخر

توصیه مهم به افرادی که قصد اجاره خودرو در ترکیه را دارند این است که برای مشاهده آگهی های اجاره،خرید و فروش خودرو به سایت نیازمندی های ترکیه (خانه دیگر) مراجعه نمایند و بدون واسطه معامله نمایند. در سایت خانه دیگر میتوانید به صورت رایگان در همه زمینه ها آگهی ثبت نمایید.نظرات


دیدگاه خود را بگذارید!