ثبت شرکت در ترکیه
شنبه 23 مرداد 1400

ثبت شرکت در ترکیه | قوانین اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه با در نظر گرفتن قوانین خاصی صورت می گیرد، ایرانیان برای ثبت کردن شرکت های تجاری و صنعتی در ترکیه محدودیتی ندارند و با توجه به قانون این کشور مجاز به انجام فعالیت های مختلف شغلی هستند.

 

سرمایه گذاری از اقدامات مهمی است که برای دریافت اقامت در کشورهای مختلف مدنظر قرار می گیرد و در کشور ترکیه سرمایه گذاری در شرکت و ثبت قانونی آن حائز اهمیت است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت را می توان با توجه به هزینه های کشور ترکیه و... انجام داد.

 

 

آشنایی با ترکیه و جایگاه این کشور در جهان

ترکیه کشور اوراسیایی محسوب می شود و امکانات رفاهی مختلفی دارد.اقتصاد کشور ترکیه رو به رشد است، سرمایه گذاران برای پیشرفت کسب و کار خود سرمایه گذاری را در زمینه های مختلفی همانند گردشگری، کشاورزی و... در نظر می گیرند.روند پیشرفت این کشور در سال های گذشته سرمایه گذاران خارجی را از نقاط مختلف دنیا جذب می کند، افراد زیادی با توجه به قوانین کشور ترکیه و... به دنبال سرمایه گذاری مطمئن در ترکیه هستند.ترکیه از نظر اقتصادی موقعیت استراتژیک مناسبی دارد و فعالیت های تجاری داخلی و بین المللی مختلفی را حمایت می کند که به رقابت شرکت های این کشور در سطح جهانی منجر می شود.

این کشور جایگاه تجاری و اقتصادی مناسبی دارد و با کشورهای برتر اروپایی در ارتباط است.ترکیه جزء کشورهای برتر صنعتی جهان است که جایگاه مناسبی در منطقه و دنیا دارد.در زمینه خدمات مالی و بانکی و... پیشرفت های چشمگیری در کشور ترکیه به وجود آمده است.ثبات اقتصادی- سیاسی این کشور جایگاه ترکیه را در جهان تغییر داده و این کشور در جایگاه مناسبی قرار دارد.ترکیه کشور مناسبی در زمینه راه اندازی کسب و کارهای مختلف و پررونق است.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در ترکیه

ایرانیان با در نظر گرفتن اساسنامه معتبر اجازه ثبت شرکت در ترکیه را دارند و برای انجام مراحل قانونی مجوزهای لازم ارائه می شود.ثبت شرکت در ترکیه نیاز به هزینه زیادی ندارد و با هزینه پایینی می توان شرکت مورد نظر در کشور ترکیه را ثبت کرد.در تمامی شهرها و مناطق ترکیه امکان ثبت شرکت وجود دارد و با توجه به نوع شرکت، حیطه کسب و کار و... مکان مناسب برای راه اندازی شرکت انتخاب می شود.اتباع خارجی که در زمینه ملک سرمایه گذاری های خاصی انجام می دهند و املاک و مستغلاتی در کشور ترکیه دارند با توجه به حیطه مورد نظر می توانند اقداماتی را برای ثبت شرکت انجام دهند.اتباعی که قادر به خرید ملک های تجاری و... نیستند با اجاره قانونی فرآیند مورد نظر را در ارتباط با ثبت شرکت در ترکیه انجام می دهند.

با ثبت شرکت در ترکیه می توان از اقتصاد موفق کشور ترکیه در زمینه های تجاری و ... برخوردار شد و از بازار گسترده داخلی و بین المللی استفاده کرد.

ثبت شرکت و کارآفرینی موفق در این کشور مدنظر سرمایه گذاران زیادی قرار می گیرد.کشور ترکیه در موقعیت مناسبی قرار دارد و اقامت این کشور و سرمایه گذاری مناسب در زمینه های مختلف دسترسی سرمایه گذار به بازار داخلی را امکانپذیر می کند.بدون همکاری با شهروندان ترک امکان ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد و نیازی به شراکت با شهروندان مقیم ترکیه نیست.در قدم اول، ثبت شرکت به اقامت دو ساله سرمایه گذار در ترکیه کمک می کند.ترکیه قوانین و اساس نامه های خاصی را برای بیزینس در نظر می گیرد، ثبت شرکت های مختلف در ترکیه با قوانین مشخصی انجام می شود.

برای راه اندازی تمامی کسب و کارها بنابر قانون کشور ترکیه ثبت شرکت از ادارات مختلف الزامی است.در زمینه راه اندازی کافه و رستوران در کشور ترکیه اقدامات مختلفی صورت می گیرد و ثبت قانونی شرکت حائز اهمیت است.راه اندازی سوپر مارکت، رستوران و... به ثبت شرکت و انجام مراحل قانونی نیاز دارد.مراحل قانونی ثبت شرکت در ارتباط با راه اندازی مراکز خاصی همانند آرایشگاه و خیاطی نیز صورت می گیرد.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

دلایل سرمایه گذار برای ثبت شرکت در ترکیه

دریافت اقامت ترکیه از روش های خاصی صورت می گیرد، اتباع خارجی و سرمایه گذاران با توجه به اهداف خود روش های مختلفی را برای اخذ اقامت در ترکیه انتخاب می کنند.از مهم ترین روش های قانونی ترکیه برای اخذ اقامت می توان به ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد.

به اشخاصی که در کشور ترکیه شرکت های مختلف تجاری و... را ثبت می کنند اقامت یک ساله داده می شود.با دریافت این نوع اقامت اتباع خارجی می توانند در کشور ترکیه زندگی کنند، پس از اتمام دوره اقامت موقت امکان تمدید این نوع اقامت وجود دارد.

با ثبت شرکت در ترکیه مجوز اقامت به اتباع خارجی در این کشور داده می شود، با توجه به قوانین کشور ترکیه اخذ اقامت برای اعضای خانواده نیز امکانپذیر می گردد.اعضای خانواده به ویژه همسر و فرزندان کوچکتر از 18 سال پس از ثبت شرکت در ترکیه می توانند برای دریافت اقامت یک ساله اقدام کرده و به مدت یک سال در منطقه مورد نظر در ترکیه زندگی کنند.

ثبت شرکت در ترکیه از روش های مهمی است که با انتخاب این روش تابعیت کشور ترکیه دریافت می شود.در مواردی که شرکت ثبت شده با رعایت قوانین ادامه یابد و شرایط شرکت از نظر قانونی محدودیتی نداشته باشد امکان اقامت دائم به اتباع داده می شود، پس از چند سال سرمایه گذار می تواند اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت کند.

دریافت شهروندی کشور ترکیه مدنظر افراد زیادی قرار می گیرد و با توجه به قوانین اصلی کشور با ثبت شرکت، تابعیت ترکیه به دست می آید.اطلاع از قوانین ثبت شرکت در ترکیه و مشاوره با وکیل متخصص در این زمینه اهمیت زیادی دارد.هزینه زندگی در کشور ترکیه در مقایسه با کشورهای دیگر در سطح پایینی قرار دارد و اتباع خارجی بر اساس اهداف خود شرکت های مختلف را در ترکیه ثبت می کنند و با هزینه مناسبی این کار انجام می شود.

نگهداری شرکت در ترکیه به نسبت کشورهای دیگر پایین است.در زمینه ثبت شرکت در ترکیه مالیات ارائه شده به دولت محدود است و اشخاص مجبور به پرداخت مالیات زیاد به دولت نیستند.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ترکیه، دریافت اقامت برای اعضای نزدیک خانواده است.مدیر عامل، همسر و کودکان پس از ثبت شرکت اقدامات قانونی را برای اقامت موقت کشور ترکیه دریافت می کنند.به اتباع خارجی مجوز کار در ترکیه داده می شود، اعضای دیگر خانواده با توجه به تجربه کاری بالای خود می توانند در ترکیه فعالیت های مختلفی را انجام دهند.

 اتباع خارجی و سرمایه گذار با دریافت شهروندی ترکیه از حق مناسبی در کشور برخوردار می گردد.از مزایای دیگر ثبت شرکت در ترکیه افتتاح حساب بانکی معتبری است که تمامی سرمایه های شرکت و... در این حساب ذخیره می شود.

از مزیت های مهم ثبت شرکت در ترکیه مالک شدن صددر صد شرکت توسط سرمایه گذار خارجی است.در ثبت شرکت در ترکیه نیازی به پرداخت هزینه ثابت به دولت نیست و میزان مالیات با توجه به درآمد و سودآوری شرکت مشخص می گردد.

با ثبت شرکت در ترکیه بیزینس مورد نظر راه اندازی می شود و تجارت به شکل قانونی ادامه می یابد.نرخ مالیات این کشور ناچیز است و برای ثبت شرکت نیاز به پرداخت مالیات زیاد نیست.نرخ بیکاری این کشور در حد پایینی قرار دارد و از نیروی خارجی و... در زمینه های مختلف شغلی استفاده می شود.

به سهام گذارانی که ثبت شرکت در ترکیه را انجام می دهند با در نظر گرفتن قوانین خاصی اقامت کاری ارائه می گردد.از مهم ترین نقاط مثبت ثبت شرکت در ترکیه به دست آوردن شخصیت حقوقی در این کشور است و افراد در این موارد جایگاه خاصی کسب می کنند.با ثبت شرکت امکان استفاده از تسهیلات بانکی در بازه زمانی خاص وجود دارد.

از مزایای دیگر ثبت شرکت در ترکیه تجارت مستقیم با نقاط مختلف دنیا است و ارتباط سرمایه گذار و مدیر عامل با شرکت های مختلف به صورت قانونی انجام می پذیرد.مدیر عامل شرکت ثبت شده با در نظر گرفتن مزیت های تجارتی اقدامات خاص را برای عقد قراردادهای بین المللی انجام می دهد.سرمایه گذاران می توانند امور تجاری و بازرگانی را در کشور ترکیه انجام دهند و برای ایرانی ها مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

هزینه های مربوط به ثبت شرکت در ترکیه و... کم است. هزینه زندگی در کشور اوراسیایی ترکیه در مقایسه با کشورهای دیگر پایین است.فاصله ترکیه با ایران کم است و سرمایه گذاری در این کشور مدنظر سرمایه گذاران زیادی قرار می گیرد.

با ثبت شرکت در ترکیه امکان افتتاح حساب بانکی وجود دارد و به سرمایه گذارانcredit card و... ارائه می گردد.نزدیکی فرهنگی این دو کشور سرمایه گذاران زیادی را به اقامت در ترکیه ترغیب می کند.در این موارد امکان نقل و انتقال پول با دنیا وجود دارد و با توجه به حساب های ارائه شده در بانک های ترکیه این اقدام صورت می گیرد.

اتباع خارجی با ثبت شرکت نیازی به پرداخت وجه اضافی به دولت نیستند، در برخی از کشورها هزینه های ثبت شرکت و... با توجه به قوانین مربوطه افزایش می یابد اما شرایط در کشور ترکیه متفاوت است و افراد به صورت مشارکتی یا مستقل می توانند شرکت را تأسیس کنند.

ثبت شرکت در ترکیه با فرآیند سریعی صورت می گیرد و این کار به آسانی انجام می شود.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

انواع شرکت ها در کشور ترکیه

شرکت شخصی از انواع شرکت های ثبت شده در ترکیه توسط اتباع خارجی در کشور ترکیه است که با شرایط خاصی اجازه این کار داده می شود.بر طبق قانون به اتباع خارجی این امکان داده می شود که شرکت شخصی و معتبری را راه اندازی کنند و با دریافت مجوز فعالیت از ارگان های مربوطه اقدامات مهم را برای ثبت این مرکز انجام دهند.

سرمایه گذاران خارجی برای ثبت شرکت شخصی اقدامات مهمی را انجام می دهند، این افراد لازم است از مراکز قانونی شماره ثبت شرکت را دریافت کنند و مجوزهای لازم را برای فعالیت در مدت زمان مشخص به دست آورند.زمینه کسب و کار شرکت های شخصی بر طبق قانون مشخص می گردد و اساسنامه و قوانین کشور ترکیه در زمینه شرکت های شخصی محدود است، در ثبت این شرکت به اتباع خارجی اجازه فعالیت های مشخصی داده می شود.

امکان درج کردن فعالیت های مختلف در ترکیه وجود ندارد و برای ثبت کردن شرکت شخصی لازم است که بر طبق قوانین و در چارچوب فعالیت های مشخصی اقدامات مهم را انجم دهند.ثبت شرکت شخصی در ترکیه بر اساس دامنه فعالیت این مرکز مشخص می شود، برای بیزینس هایی که دامنه فعالیت محدودی دارند انتخاب شرکت شخصی مناسب تر است.

هزینه ثبت کردن شرکت در این موارد پایین است و با در نظر گرفتن هزینه کمی شرکت شخصی در کشور ترکیه ثبت می گردد.شرکت شخصی را می توان در مدت زمان محدودی ثبت کرد و در کمتر از چند روز امکان راه اندازی شرکت مورد نظر جود دارد.

اتباع خارجی که  ثبت شرکت در ترکیه را با هدف سرمایه گذاری مستقیم انجام می دهند به دنبال تأسیس شرکت های شخصی هستند. افراد زیادی برای ثبت شرکت در کشور ترکیه به دنبال آشنایی با ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد) هستند.

در مواردی که سرمایه گذاران بیشتری ثبت شرکت در ترکیه را مدنظر قرار می دهند شرایط برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه متفاوت است.در شرکت های با مسئولیت محدود زمان مشخصی برای شروع بیزینس در نظر گرفته می شود.

ثبت شرکت به صورت شراکتی اجازه فعالیت های مشخص و محدودی را به سرمایه گذاران می دهد.سهم اولیه هر فرد در شراکت مسئولیت افراد را در قبال شرایط خاص تعیین می کند، مسئولیت پرداخت بدهی های شرکت با توجه به سهم افراد از سهام شرکت مشخص می گردد.

با در نظر داشتن هزینه خاصی ثبت شرکت لیمیتد در ترکیه امکانپذیر می شود.بر اساس نوع فعالیت به سرمایه گذاران مجوز ثبت شرکت به صورت شخصی یا لیمیتد داده می شود.در ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حداقل یک نفر می تواند این شرکت را اداره کرد، تأسیس این شرکت با 55 نفر نیز امکانپذیر است.

در این زمینه افتتاح حساب در ترکیه اهمیت دارد، حساب دیگری به نام مدیر شرکت در نظر گرفته می شود.با توجه به میزان دقیق سهم هر فرد از سهام شرکت، در سود و زیان ناشی از فعالیت های شرکت مشارکت دارد.

با در نظر گرفتن تعداد نیروی انسانی شاغل در شرکت، سرمایه گذاران اصلی و... ثبت شرکت های مختلف در ترکیه صورت می گیرد.در حال حاضر به اتباع خارجی امکان ثبت شرکت لیمیتد به صورت محدود (یک نفر) نیز داده می شود.

در ترکیه قوانین سرمایه گذاری برای اتباع خارجی شبیه به شرایط سرمایه گذاران است و اتباع با توجه به قوانین بین المللی کشور ترکیه می توانند از تعهدات و حقوق مناسبی برخوردار شوند.شرکت تعاونی از انواع مهم شرکت های ثبت شده توسط اتباع خارجی در ترکیه است.

 در شرکت مختلط قوانین متفاوتی وجود دارد، بدهی ها و قرض های این شرکت توسط تمامی سهامداران پرداخت نمی شود بلکه در این زمینه یک نفر متحمل ضرر می گردد و سهامداران دیگر بر اساس میزان سرمایه اولیه خود در قبال سهام شرکت مسئولیت دارند.

در شرکت های تضامنی قوانین خاصی در نظر گرفته می شود، در این شرکت بدهی و قروض توسط تمامی شرکا پرداخت می گردد و همه شرکا  مسئول پرداخت قرض های مشخص هستند.بدهی این شرکت به دولت به طور کامل پرداخت می شود.در مناطق آزاد ترکیه امکان ثبت شرکت های صنعتی و تولیدات کالا وجود دارد.

 

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

انواع شرکت های سهامی ترکیه و قوانین ثبت آن

شرکت سهامی از انواع شرکت های ثبت شده در کشور ترکیه است که با تعداد مشخص سهام دار انجام می شود.شرکت سهامی با شرکای زیادی ثبت می گررد و برای افزایش تعداد شرکا محدودیت در نظر گرفته نمی شود.شرکت های سهامی انواع مختلفی دارند، تأسیس کردن شرکت سهامی در ترکیه با 5 شخص حقیقی امکانپذیر می شود.

سرمایه در این نوع شرکت به قسمت های مساوی تقسیم می گردد و هر شخصی بر اساس میزان سرمایه گذاری خود می تواند سهم های بیشتر یا کمتر داشته باشد.قانون تجارت ترکیه در این زمینه متفاوت است، با تأسیس شرکت سهامی در زمان های مشخصی جلسات مجمع عمومی تشکیل می شود و در این زمینه با توجه به قانون کشور ترکیه نمایندگانی از وزارت بازرگانی ترکیه در مجمع حضور دارند.

شرکت سهامی عام سهامداران بیشتری دارد و با تعداد 250 سهام دار یا بیشتر فعالیت های شرکت ادامه می یابد.شرکت سهامی خاص سرمایه گذار کمتری دارد.با در نظر گرفتن مشاور مالی اقدامات قانونی شرکت ادامه می یابد و قوانین مالیاتی به درستی برای مدیرعامل و... توضیح داده می شود.

مدیر عامل شرکت لازم است از سهامداران اصلی شرکت انتخاب گردد.در شرکت هایی با مسئولیت محدود امضای مدیر اعتبار دارد و ثبت امضا در ادارات مورد نظر انجام می شود.در شرکت های سهامی برای انتخاب مدیر عامل می توان از اشخاص و سرمایه گذارانی استفاده کرد که سهام معتبری در شرکت دارند.

امکان انتخاب مدیر عامل از خارج نیز وجود دارد و لزومی بر سهام دار بودن مدیر عامل نیست. در این شرکت سرمایه گذاران بیشتری فعالیت دارند و سهامداران در میزان سود و زیان شرکت با توجه به سهم خود سهیم می شوند.

شرایط ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کاری در کشورهای خارجی هستند با بررسی قوانین مالیاتی کشور ترکیه این اقدام مهم را انجام می دهند.برای شرکت هایی که در مناطق آزاد تجاری ترکیه تأسیس می گردند شرایط متفاوتی در نظر گرفته می شود.کشور ترکیه کارآفرینان زیادی را با هدف سرمایه گذاری در ترکیه جذب می کند و در مناطق آزاد سرمایه گذاری در چارچوب مشخصی صورت می گیرد.

فعالیت در مناطق آزاد برای افراد مختلفی که در زمینه واردات و صادرات هستند اهمیت بیشتر دارد و ثبت شرکت در این مناطق به سودآوری بیشتر و امتیازهای بالاتر کمک می کند.مناطق آزاد پتانسیل بالایی برای تأسیس کارخانه و راه اندازی کسب و کارهای صنعتی دارند.از مزیت های ثبت شرکت در ترکیه مربوط به منافع مالیاتی است، با در نظر داشتن مناطق آزاد و ثبت شرکت در این مناطق از تخفیفات خاصی برای پرداخت مالیات استفاده می شود.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

برای ثبت شرکت علاوه بر سرمایه گذاری و انجام مراحل قانونی میزان هزینه خاصی در حساب بانکی سرمایه گذار قرار می گیرد.شرکت های ثبت شده در مناطق آزاد تنها شرکت های صنعتی هستند و سرمایه گذار بر اساس هدف خود شرکت مورد نظر را تأسیس می کند.در این زمینه امکان خرید زمین با قیمت مناسب تر وجود دارد و سرمایه گذار با این اقدام ساخت سوله را زیر نظر دولت ترکیه انجام می دهد.

ثبت این نوع شرکت با توجه به امور صادراتی و تولیدی صورت می گیرد و لازمه ثبت شرکت در منطقه آزاد تولید کالا است.کشور ترکیه با اقتصاد بالا و شرایط مناسب مدنظر سرمایه گذاران زیادی قرار می گیرد و با توجه به مزایای تشویقی این کشور برای راه اندازی کسب و کارهای جدید، اتباع خارجی بیشتری ترغیب به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف می شوند.

مناطق آزاد برای ثبت این نوع شرکت توسط دولت معرفی می گردد و زمین و ملک مورد نظر با قیمت مناسبی به سرمایه گذار ارائه می شود.در این موارد تسهیلات خاصی به سرمایه گذار داده می شود تا فعالیت خود را با استخدام کارمند و... انجام دهد.تسهیلات دولت برای ثبت این نوع شرکت شامل بیمه تمامی کارمندان و کارگران است، در برخی موارد معافیت های مالیاتی خاصی برای سرمایه گذار اصلی در نظر گرفته می شود.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه

افرادی که به دنبال ثبت شرکت در ترکیه هستند با در نظر گرفتن مراحل قانونی این کشور شرکت خود را ثبت می کنند.برای ثبت شرکت در ترکیه اقدامات خاصی صورت می گیرد، گذرنامه اتباع خارجی و سرمایه گذاران به طور کامل ترجمه می شوند.ارائه دادن مدارک هویتی سرمایه گذار از اهمیت زیادی برخوردار است، در مواردی که افراد زیادی سرمایه گذاری شرکت را انجام می دهند و ثبت شرکت به نام چند نفر صورت می گیرد مدارک هویتی تمامی شرکا فراهم می شوند.

برای شرکت مورد نظر بر طبق قانون حسابدار رسمی انتخاب می گردد و حسابدار با توجه به قوانین کشور ترکیه اقدامات حسابداری و... را انجام می دهد.اساسنامه و فعالیت های اصلی شرکت به طور کامل تنظیم می شوند و با ترجمه این اساسنامه به زبان ترکی اطلاعات مهمی در دسترس ارگان های دولتی قرار می گیرد.

مراجعه به اداره مالیات از مهم ترین اقداماتی است که در زمینه ثبت شرکت در ترکیه مدنظر قرار می گیرد.لازم است موسس شرکت و مدیر عامل شرکت از اداره مالیات کد مالیاتی معتبر دریافت کنند و مراحل قانونی ثبت شرکت را با استفاده از این کد انجام دهند.

تمامی سهامداران شرکت شماره مالیاتی را از اداره مورد نظر دریافت می کنند و سهامداران با توجه به سهمشان از شرکت اقدامات مهمی را انجام می دهند.اتباع خارجی و سرمایه گذاران اصلی اساسنامه شرکت را به طور مفصل در نظر می گیرند و با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها در کشور ترکیه مدارک مربوطه را به کارشناسان تحویل می دهند.

تأیید کردن مدارک و اساسنامه در اداره ثبت شرکت حائز اهمیت است، مدارک در اداره ثبت شرکت ها و با در نظر داشتن چارچوب قانونی تأیید می گردند.از مدارک مهم ارائه شده به اداره ثبت شرکت در ترکیه مربوط به اجاره نامه معتبر مبنی بر تعیین مکان شروع کسب و کار می باشد، با استفاده از این مدارک اطلاعات دقیقی از آدرس و محل ثبت شرکت در اختیار کارشناسان قرار می گیرد.

کارشناسان اداره ثبت شرکت مدارک مورد نظر را بررسی می کنند و برای صحت اطلاعات در زمان مشخصی بازرس برای بازدید کردن از دفتر و محل کار فرستاده می شود.اشخاص نمی توانند شرکت های مورد نظر خود را در هر منطقه ای ثبت کنند، بر اساس نوع کار، بیزینس و... به آنها اجازه ثبت شرکت در نقاط مختلف ترکیه داده می شود.

تکمیل مدارک توسط اشخاص حقیقی صورت می گیرد، هزینه های مورد نظر برای ثبت شرکت در ترکیه در زمان مشخصی وایز می شود.فرم های خاصی در اتاق بازرگانی ترکیه وجود دارند که تکمیل این فرم ها برای ثبت شرکت در ترکیه حائز اهمیت است.

در اتاق بازرگانی لازم است فرم تعهدنامه نیز دریافت شود، این فرم به طور کامل تکمیل می گردند.مدیر عامل شرکت با مراجعه به اداره ثبت احوال و تحویل مدارک مورد نظر اقدامات اصلی را برای ثبت رسمی امضا و... انجام می دهد.

اساسنامه در اداره ثبت احوال ترکیه به صورت رسمی تأیید می شود.سرمایه اولیه برای راه اندازی شرکت به نام شخص اصلی و مدیر عامل مشخص می شود و با توجه به اطلاعات مالک اصلی افتتاح حساب در بانک و واریز سرمایه صورت می گیرد.

افتتاح حساب به اسم شخصی غیر از مدیر عامل مشکلاتی را ایجاد می کند و از نظر قانونی این اقدام مشکلاتی به وجود می آورد.با افتتاح حساب و قرار دادن بودجه مشخص در حساب اصلی شرکت، مراحل دیگر ثبت شرکت در ترکیه انجام می شود.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

در زبان ترکی به شماره مالیات دریافت شده ورگی لوحاسی گفته می شود.اسناد و تمامی مدارک مورد نظر در سیستم ریجستری مرکزی به طور کامل ثبت می گردند.

راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در ترکیه برای اتباع خارجی در شرایط خاصی امکانپذیر می شود.سرمایه گذاران با بهره گیری از مشاور حقوقی و... مراحل قانونی کسب و کار را انجام می دهند.

با ثبت شرکت در ترکیه می توان از نیروی کار فعال و جوان ساکن در ترکیه استفاده کرد.در زمینه کسب و کار مورد نظر ارائه تمکن های مالی اهمیت دارد و فرد باید با در نظر داشتن مدارک مهمی توانایی خود در زمینه تأمین مخارج زندگی اعضای خانواده را اثبات کند.

مدیر عامل شرکت از بین شرکا انتخاب می شود.پس از ثبت شرکت مورد نظر و دریافت مجوز در روزنامه رسمی در زمینه شرکت و... اطلاعاتی قرار می گیرد.نام تجاری شرکت در سیستم مرکزی این کشور ثبت می شود، در این سیستم رجیستری اطلاعات مربوط به فعالیت های تجاری به طور کامل ذخیره می گردند.

داده ها و اطلاعات متعلق به شرکت در سیستم رجیستری ذخیره می شود.

 

مدارک اصلی ثبت شرکت در ترکیه 

از مهم ترین مدارک برای ثبت شرکت در ترکیه، تکمیل فرم درخواست برای دریافت اقامت در ترکیه است.از مدارک مهم دریافت اقامت شهروندی ترکیه ارائه اصل پاسپورت و کپی آن است.عکس واضح و پاسپورتی فرد به همراه مدارک دیگر به ارگان مربوطه ارائه می شود.

وضعیت مالی مناسب اتباع خارجی اهمیت زیادی دارد، از مدارک مهم در این زمینه اثبات منابع مالی سرمایه گذار است.پاسپورت شرکا و سرمایه گذاران شرکت با اعتبار بالایی به مرکز مورد نظر برای ثبت شرکت تحویل داده می شود، با ارائه پاسپورت و اعتبار 6 ماهه آن مراحل قانونی ثبت شرکت انجام می پذیرد.ترجمه نوتر شده پاسپورت به زبان ترکی از مدارک دیگری است که در ثبت شرکت در ترکیه مدنظر قرار می گیرد.انتخاب نام برای شرکت اهمیت دارد.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

مدت زمان ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه در 6 روز کاری انجام می شود.یک چهارم سرمایه ای که برای راه اندازی شرکت مدنظر قرار می گیرد با افتتاح حساب به نام موسس شرکت در بانک واریز می شود.وکیل متخصص در امور ثبت شرکت و مراحل آن به سرمایه گذار کمک می کند و با انتخاب وکیل مناسب خدمات مربوط به شرکت به راحتی انجام می شود.

 

هزینه های لازم برای ثبت شرکت در ترکیه

برای نگهداری شرکت هزینه هایی در نظر گرفته می شود و در طول سال این میزان هزینه به ادارات مشخصی پرداخت می گردد.برای ثبت شرکت در ترکیه اجاره کردن مکان مناسب اهمیت دارد، پرداخت هزینه اجاره از مهم ترین هزینه های ثبت شرکت در ترکیه محسوب می شود.با استخدام حسابدار با تجربه برای شرکت، در بازه زمانی خاص حقوق پرداخت می شود.

ثبت رسمی دفاتر موجود در شرکت به هزینه سالیانه نیاز دارد.برای ثبت شرکت در ترکیه تمامی این مراحل الزامی است و عملکرد نادرست در این مراحل مشکلاتی را در زمینه ثبت شرکت ایجاد می کند.اطلاع از قوانین و اساسنامه های دولت ترکیه اهمیت زیادی دارد و هزینه های ثبت شرکت را کاهش می دهد.

در خیلی موارد عملکرد نادرست یک شرکت محدودیت هایی را ایجاد می کند.عملکرد اشتباه مشکلات مالیاتی و... را در شرکت به وجود می آورد و برای حل این نوع مشکلات هزینه بیشتری پرداخت می شود.هدف افراد در ثبت شرکت در ترکیه متفاوت است و اتباع خارجی با در نظر داشتن شرایط خاصی مجاز به این کار هستند.

برای ثبت شرکت در ترکیه در نظر گرفتن میزان سرمایه شخصی سرمایه گذار اصلی اهمیت دارد.هزینه کارمندان در زمان های مشخصی باید پرداخت شود.با توجه به نوع محل و موقعیت ملک هزینه اجازه دفتر متفاوت است.

قوانین ترکیه در ارتباط با پرداخت مالیات شرکت

ثبت کردن شرکت در ترکیه مراحل خاصی دارد و مالیات از مهم ترین مراحل است که در دوره های مشخصی پرداخت می شود.بر اساس قوانین مورد نظر مالیات مربوط به ثبت شرکت در بازه زمانی مختلفی پرداخت می گردد.

حسابرس شرکت تمامی مخارج و درآمدهای اصلی شرکت را در نظر می گیرد و با بررسی کامل فاکتورها میزان سود خالص شرکت در مدت زمان مورد نظر را مشخص می کند.مالیات بر اساس سود خالص به دولت پرداخت می گردد.

 

نحوه تمدید فرم اقامت موقت ترکیه

افراد زیادی با ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت موقت، مجوز ورود به ترکیه را دریافت می کنند.پیش از اتمام زمان اقامت می توان از طریق قانونی فرم تمدید اقامت را دریافت کرد، متقاضیان در این موارد به تاریخ انقضای اقامت خود توجه می کنند و دو ماه قبل از اتمام این تاریخ مراحل تمدید اقامت را در کشور ترکیه انجام می دهند.

تقاضانامه با مدارک دیگر مبنی بر ثبت شرکت در ترکیه و... به اداره فرمانداری منتقل می شوند، اتباع خارجی پس از اتمام مدت زمان قانونی اقامت خود قادر به ماندن در ترکیه نیستند.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

ثبت برند شرکت در ترکیه

همان طور که اشاره شد از لحاظ قانونی امکان ثبت شرکت در ترکیه برای اتباع خارجی وجود دارد، ثبت کردن برند خاص شرکت نیز طبق قوانین خاصی انجام می شود.فرم های مخصوصی برای ثبت برند وجود دارند که با پر کردن این فرم ها مراحل اصلی ثبت برند در ادارات معتبر ترکیه ادامه می یابند.

هزینه خاصی برای ثبت برند در نظر گرفته می شود و با توجه به نوع خدمات ارائه داده شده و... هزینه آن متفاوت است.ترجمه ترکی فرم ثبت برند در تعیین میزان هزینه کلی تأثیر دارد.

با ثبت کردن برند در ترکیه اعتبار مشخصی به شرکت داده می شود، نشان و نام تجاری یک شرکت در کشور ترکیه تا ده سال دارای اعتبار است و پس از اتمام این دوره تمدید آن محدودیتی ندارد.ثبت رسمی شرکت در ترکیه به آسانی و در چارچوب قوانین خاصی انجام می شود، کسب و کار فعال به اخذ اقامت در سال های بعد کمک می کند.

 

چگونگی دریافت اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در ترکیه

با فعال بودن شرکت تأسیس شده و افزایش میزان سرمایه تابعیت ترکیه دریافت می شود.برای دریافت پاسپورت ترکیه و اقامت دائم در این کشور در نظر گرفتن روش ثبت شرکت اهمیت زیادی دارد، سرمایه گذار و مدیر عامل شرکت با توجه به میزان سرمایه شرکت، استخدام شهروندان ترک در شرکت و... ویزای دائم را به دست می آورند.

دریافت ویزای دائم به افراد کمک می کند که به عنوان شهروند کشور ترکیه شناخته شوند و با پاسپورت معتبر اجازه رفتن به کشورهای اورپایی را دارند.افرادی که تابعیت کشور ترکیه را دریافت می کنند با در نظر داشتن فعالیت اصلی شرکت خود با سرمایه گذاران در زمینه های مختلف جهانی شریک می شوند و به صورت بین المللی فعالیت خود را گسترش می دهند.

نداشتن سوء پیشینه در این کشور به اتباع خارجی در گرفتن اقامت دائم کشور ترکیه منجر می شود.متقاضیان دریافت اقامت دائم کشور ترکیه با در نظر داشتن فعالیت های شرکت خود اقدامات مهمی را برای اخذ پاسپورت انجام می دهند.

 در پنج سال اول اقامت در ترکیه حق و حقوق شهروندی ترکیه به سرمایه گذار داده نمی شود و بعد از این زمان اشخاص اقدامات لازم و قانونی را برای تابعیت اصلی خود در نظر می گیرند.

 

 ثبت شرکت در ترکیه

 

نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در ترکیه

انجام فعالیت در ترکیه پس از ثبت شرکت صورت می گیرد، در این موارد انتخاب نیروی شاغل در شرکت با توجه به سابقه کار انتخاب می شود و نیازی به استخدام کامل نیروهای ترک نیست.با در نظر گرفتن اساسنامه و مفاد آن امکان استخدام نیروهایی غیر از نیروهای ترک در شرکت وجود دارد، لازم به ذکر است که انتخاب نیرو با توجه به مفاد اصلی اساسنامه مشخص می شود و در این زمینه بررسی اطلاعات اساسنامه حائز اهمیت است.

برای شرکت های کوچکی که فعالیت خود را با استخدام نیروهای محدود انجام می دهند در نظر گرفتن نیروهای ترک و شهروندان کشور ترکیه الزامی ندارد.پیش از شروع کسب و کار و راه اندازی شرکت در ترکیه به بودجه توجه می شود و بر اساس بودجه لازم اقدامات مهم برای ثبت شرکت های شخصی یا سهامی و... انجام می پذیرد.

انتخاب مکان مناسب برای کسب و کار اهمیت دارد، قرارگیری شرکت های تجاری و... در فضای مناسب به رونق کسب و کار کمک می کند.در مواردی که خرید ملک با هدف راه اندازی کسب و کار صورت می گیرد سند رسمی و قانونی ملک به اداره دارایی نشان داده می شود و بر اساس آدرس ثبت شده بازرس در محل حضور می یابد.

مشاور مالی شرکت از زمان دقیق بازدید بازرس اطلاع می یابد و هماهنگی های لازم را با مدیر شرکت انجام می دهد و از این طریق اقدامات مهم را برای بازدید در نظر می گیرند.برای ثبت شرکت و انجام مشاغل خاص دریافت مجوز شهرداری الزامی است، مشاغل خاصی نیاز به اجازه کار از شهرداری دارند.

پیش از اقامت در ترکیه افرادی که به دنبال ثبت شرکت در ترکیه هستند به قوانین این کشور در ارتباط با شیوه های مهاجرت توجه می کنند و با در نظر داشتن برنامه کاری خود به کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کرده و مدارک لازم را به کارشناسان ارائه می دهند.تأیید شدن این مدارک از اولین مراحلی است که سرمایه گذار در کشور اصلی خود انجام می دهد و با این اقدام می تواند مجوزهای لازم را از وزارت کار دریافت کند.

برای آگاهی و مقایسه شرکت های ثبتی رسمی و فعال در ترکیه با مراجعه به وب سایت خانه دیگر ( سایت نیازمندی های ترکیه و ایران ) اطلاعات دقیق تمامی شرکت ها رو مشاهده نموده و خدمات ثبتی خود را در ترکیه انجام دهید.نظرات


دیدگاه خود را بگذارید!