خرید خانه در ترکیه از طریق وام بانکی
شنبه 13 آذر 1400

خرید خانه در ترکیه از طریق وام بانکی

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید میتوانید همراه با وام بانکی در ترکیه صاحب ملک شوید ، در این صورت باید ابتدا با شرایط این کار آشنا شوید. ایرانیان محدودیتی در زمینه دریافت وام ندارند و با مراجعه به بانک های ترکیه این اقدام را انجام می دهند و درخواست خود را به صورت قانونی ثبت می کنند.

خرید خانه در ترکیه از طریق وام بانکی

در برخی موارد متقاضیان خرید خانه در ترکیه، روش های خاصی را در نظر می گیرند و با شیوه های قانونی ملک را خریداری می کنند.ایرانیان محدودیتی در زمینه دریافت وام ندارند و با مراجعه به بانک های ترکیه این اقدام را انجام می دهند و درخواست خود را به صورت قانونی ثبت می کنند.میزان وام ارائه شده به فرد با توجه به گردش مالی و سرمایه اولیه مشخص می شود.

برای خانه هایی که ارزش بالایی دارند وام بیشتری در نظر گرفته می شود و در بازه زمانی مشخصی بازپرداخت صورت می گیرد.نوع کسب و کار فرد در تعیین میزان وام ارائه شده موثر است، با توجه به میزان حقوق دریافت شده در کشور ترکیه وام به اتباع خارجی داده می شود.دریافت وام تنها برای افرادی امکانپذیر است که سن 25 تا 70 دارند.

 

متقاضی با مراجعه به بانک مورد نظر درخواست خود را مبنی بر دریافت وام ارائه می دهد.بانک مربوطه ارزیابی های خاصی را از درخواست فرد بررسی می کند و در زمان مشخصی ناظر بانک در خانه خریداری شده حضور می یابد و میزان وام را با توجه به ارزش گذاری ملک در نظر می گیرد.طبق قانون درخواست وام تنها برای مبلغی پایین تر از ارزش کلی ملک است.

برای خرید خانه در ترکیه حداکثر وام دریافتی از بانک های معتبر 75 درصد از ارزش ملک می باشد.با بررسی میزان حقوق متقاضی مبلغ بازپرداخت وام به دولت مشخص می شود.در صورت تسویه نکردن مبلغ وام بانک های این کشور هزینه خاصی را به عنوان جریمه در نظر می گیرند.بهره وام در ترکیه پایین است و با سود کمتری وام به اتباع خارجی ارائه می شود.اتباع خارجی برای خرید ملک به صورت اقساطی مشکلی ندارند و با دریافت وام این کار را انجام می دهند، پس از خرید خانه سند به نام فرد زده می شود.مدارک لازم برای انتقال سند خانه

در کشور ترکیه با ارائه مدارک خاصی به اداره ثبت اسناد انتقال سند صورت می گیرد.ملک خریداری شده لازم است به تأیید نهایی سازمان ثبت اسناد برسد و در این اداره مشخصاتی از نوع ملک، آدرس دقیق و... ثبت می گردد.در زمینه انتقال سند ارائه عکس مالک و خریدار اهمیت دارد.خریدار اصل پاسپورت را به کارشناس حاضر در اداره اسناد ارائه می دهد.قیمت خرید خانه در ترکیه شامل هزینه های مربوط به انتقال سند و... می گردد.

در سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه اطلاعات دقیقی از نوع ملک، بدهی های بانکی و... وجود دارد، پیش از انتقال وجه به نام فروشنده اقدامات خاصی صورت می گیرد و از ایجاد مشکلات مربوط به سند و... جلوگیری می شود.

 اتباع خارجی قبل از انتقال وجه می توانند به سازمان اسناد مراجعه کرده و در ارتباط با محدودیت های قانونی و وام بانکی ملک مورد نظر اطلاعات بیشتری به دست آورند.پیش از خرید خانه و انتقال دادن وجه، مجوزهای لازم مربوط به سند مالکیت بررسی می شوند و سرمایه گذار بر اساس این مدارک خرید را انجام می دهد.هزینه انتقال دادن سند براساس ارزش واقعی ملک مشخص می شود.

 

 

   مدارک لازم برای انتقال سند خانه

 

 

مدت زمان اخذ ویزای شهروندی کشور ترکیه

فرآیند دریافت پاسپورت کشور ترکیه و اخذ شهروندی مدت زمان خاصی طول می کشد، برای دریافت اقامت این کشور 4 الی 6 ماه فرصت در نظر گرفته می شود و با صدور پاسپورت به متقاضی و اعضای خانواده مجوز حضور قانونی در ترکیه را به دست می آورند.

خرید خانه در ترکیه به زمان زیادی نیاز ندارد و این کار به آسانی صورت می گیرد، دولت ترکیه برای رفاه اتباع خارجی و ترغیب آنها به سرمایه گذاری در این کشور اقدامات مختلفی را انجام می دهد.در ترکیه انواع خانه ها اعم از آپارتمانی و ویلایی به فروش می رسند و اتباع خارجی با بررسی میزان بودجه خرید را انجام می دهند.خانه های ساحلی و مجتمع های مسکونی مدنظر افراد زیادی قرار می گیرد و اتباع خارجی مشکلی در خرید این املاک ندارند.

 

موارد تأثیرگذار بر قیمت خانه در ترکیه

در ارتباط با قیمت خانه در ترکیه عوامل خاصی تأثیر دارند و بر اساس این عوامل قیمت مشخص می گردد.دوری و نزدیکی خانه به مرکز شهر از مهم ترین عواملی است که بر قیمت کلی خانه در ترکیه تأثیر دارد.نزدیکی ملک به مراکز خرید و وسایل حمل و نقل، در تعیین قیمت نهایی خانه موثر هستند، ملک هایی که در مرکز شهر قرار می گیرند در مقایسه با خانه های حومه شهر قیمت بالاتری دارند.

نوساز بودن ملک در تعیین قیمت خرید خانه در ترکیه تأثیر می گذارد، ملک های نوساز قیمت بیشتری دارند.خانه های قدیمی از قیمت پایین تری برخوردارند، برای خرید خانه در ترکیه به سن بنا توجه زیادی می شود و با بررسی امکانات موجود خرید صورت می گیرد. خرید ویلا در استانبول قیمت متفاوت تری از برج های مسکونی دارد، با در نظر داشتن موارد خاصی ویلاهای مجهز استانبول و دیگر نقاط کشور ترکیه خریداری می شوند.

 

قوانین مربوط به ابطال خرید خانه در ترکیه

با توجه به قانون کشور ترکیه در موارد خاصی مجوزهای مربوط به ملک خریداری شده ابطال می شود و قرارداد مابین خریدار و فروشنده اعتباری ندارد.در مواردی که با خرید خانه در ترکیه قوانین این دولت نقض شوند و اقدامات خاصی بر خلاف قانون صورت گیرند، قرارداد خرید خانه به طور کامل باطل می گردد و طرفین در این زمینه حق درخواست مجدد و... ندارند.

ارگان های دولتی کشور ترکیه باید خانه خریداری شده را تأیید کنند و به شکل قانونی اقدامات مربوط به ثبت سند و... در مراکز مربوطه انجام شود، در مواردی که ارگان ها و ادارات معتبر ترکیه خانه را تأیید نکنند قرارداد صورت گرفته باطل اعلام می شود.پبر اساس قانون کشور ترکیه به ساختمان های مجهزی که به طور کامل ساخته می شوند گواهی پایان کار ارائه می گردد، در صورت عدم ارائه پایان کار ارگان های دولت ترکیه می توانند قرارداد خانه خریداری شده را ابطال کنند.موارد حائز اهمیت در زمینه خرید خانه در ترکیه

از مهم ترین نکاتی که در زمینه خرید خانه در ترکیه مدنظر قرار می گیرد مربوط به بدهی های مالیاتی و وام های بانکی دریافت شده با سند خانه است.مالک قبی لازم است هزینه های مربوط به مالیات، شارژ و... را به طور کامل پرداخت کند و سند خانه ممنوعیت قانونی نداشته باشد.خرید خانه در ترکیه باید از مراکز معتبری صورت گیرد که به شکل قانونی اقدامات مربوط به خرید و فروش ملک را انجام می دهند و از مراکز ذی صلاح مجوزهای لازم دریافت می کنند.ملک مورد نظر باید گواهی سکونت داشته باشد و با جزئیات دقیق در دفتر اسناد ثبت گردد.

خرید و فروش خانه در مراکزی خارج از اداره ثبت اسناد اعتباری ندارد.با دریافت پاسپورت ترکیه می توان به کشورهای اروپایی زیادی سفر کرد و بدون اخذ ویزای کشور مورد نظر این کار انجام می شود.کیفیت بالای زندگی در کشور ترکیه مدنظر افراد زیادی قرار می گیرد، متقاضیان با سرمایه گذاری در ترکیه احساس امنیت بیشتری دارند.آزاد بودن سند اهمیت زیادی دارد، با ارائه سند به ادارات معتبر این کشور اقدامات قانونی مربوط به

شهروندی صورت می گیرد.

 

 

  موارد تأثیرگذار بر قیمت خانه در ترکیه

 

کارشناسان اطلاعات کامل متقاضی را بررسی می کنند و با توجه به قوانین مجوز اقامت را به افراد ارائه می دهند.خرید خانه در مناطق اقتصادی و رو به رشد حائز اهمیت است، در این موارد سرمایه گذار خانه مورد نظر را خریداری می کند، در صورت فروش این ملک سرمایه اولیه با سود بیشتری به فرد دست می یابد.در اداره اسناد مراحل مربوط به ثبت سند به نام خریدار انجام می شود و در زمان محدودی این کار صورت می گیرد.

افرادی که به زبان ترکی یا انگلیسی مسلط هستند در انتقال سند و... مشکلی ندارند و به راحتی اقدامات مهم برای خرید و فروش را به همراه مالک انجام می دهند.برای جلوگیری از ایجاد مشکلات دولت ترکیه قوانین مشخصی را در نظر می گیرد، در مواردی که اتباع خارجی به زبان ترکی مسلط نیستند، اداره ثبت اسناد با معرفی کارشناسی که به زبان ترکی مسلط است به فرد کمک می کند که اطلاعات دقیقی را از مراحل ثبت اسناد و... به دست آورد. کشور ترکیه شرایط خاصی را برای اتباع خارجی و جذب سرمایه آنها در ترکیه انجام می دهد، 

 

خرید خانه در مناطق قدیمی کشور ترکیه مشکلاتی را به همراه دارد و با این اقدام سرمایه فرد از دست می رود زیرا در این مناطق امکان فروش ملک کاهش می یابد.در مناطق ارزان قیمت ترکیه امنیت کمتری وجود دارد.ب مراجعه به وب سایت معتبر و بررسی ملک های موجود در آن، خرید خانه صورت می گیرد و افراد با آگاهی بالایی ملک مورد نظر را خریداری می کنند

 نظرات


دیدگاه خود را بگذارید!