مراحل خرید خانه در ترکیه
شنبه 13 آذر 1400

مراحل خرید خانه در ترکیه

اگر شما تصمیم به خرید ملک یا خانه در ترکیه را دارید، به شما توصیه میکنیم که از قوانین خرید ملک در ترکیه و مراحل انتقال سند و قرارداد فروش ملک آگاهی داشتبه باشید.

 

مراحل خرید خانه در ترکیه

برای خرید خانه در ترکیه مراحل مشخصی در نظر گرفته می شود و با توجه به این مراحل امکان خرید خانه های مجهز و زیبا در نقاط مختلف ترکیه فراهم می گردد.اولین مرحله خرید خانه در ترکیه انتخاب ملک مورد نظر است، با مراجعه به وب سایت های معتبر خانه های زیبایی مشخص می شوند.پس از انتخاب ملک، خریدار و مالک در زمینه خرید نهایی به توافق می رسند.پیش از خرید آپارتمان در ترکیه افتتاح حساب بانکی در این کشور الزامی است، از این حساب بانکی می توان برای قرار دادن سرمایه مالی در ترکیه استفاده کرد و سرمایه مربوط به خرید ملک در حساب اصلی فرد ثبت می شود.

از حساب بانکی افتتاح شده در بانک های معتبر ترکیه برای نقل و انتقالات پولی بین خریدار و فروشنده استفاده می شود و با این اقدام از مشکلات بیشتری جلوگیری می گردد.در این موارد امکان استعلام هزینه وجود دارد و در اداره ثبت اسناد و... می توان از مبلغ نهایی واریز شده به حساب مالک اطمینان یافت.برای خرید ویلا در استانبول میزان بودجه در نظر گرفته شده مشخص می شود، اتباع خارجی با توجه به بودجه مورد نظر اقدامات لازم برای خرید ملک را انجام می دهند.

در زمینه خرید آپارتمان در ترکیه تعیین محدوده شهر و منطقه اهمیت زیادی دارد، افرادی که خرید خانه در شهرهای مختلف ترکیه را در نظر می گیرند با تعیین منطقه و شهر مورد علاقه اقدامات بعدی را برای خرید خانه انجام می دهند.نوع خانه از مهم ترین مواردی است که در مراحل خرید ویلا در استانبول به آن توجه می شود، متقاضیان زیادی خرید در مناطق ساحلی را در نظر می گیرند و با توجه به شرایط زندگی، موقعیت کاری و... خانه های ساحلی را انتخاب می کنند.

در این مناطق امکانات رفاهی زیادی وجود دارد و این امکانات شرایط خاصی را برای زندگی آرام گردشگران و اتباع خارجی فراهم می کند.برخی افراد به آپارتمان های مجهز و مدرن علاقه زیادی دارند و با بررسی قوانین این کشور خرید آپارتمان در ترکیه را انجام می دهند.اتباع خارجی برای انتخاب آپارتمان یا برج های مدرن مشکلی ندارند و با بررسی میزان بودجه در نقاط مختلف کشور ترکیه خرید خانه را انجام می دهند.

سایت های معتبری برای خرید و فروش خانه در ترکیه طراحی می شوند و افراد با ورود به سایت مورد نظر می توانند اطلاعات کامل املاک را بررسی کنند و با در نظر داشتن امکانات فراهم شده در این مراکز خرید ملک های زیبا و مجهز را انجام می دهند.با انتخاب ملک، مراحل خرید به صورت اینترنتی یا حضوری انجام می شود، افرادی که در ترکیه حضور ندارند با مراجعه به وب سایت معتبر و بررسی اطلاعات دقیق ملک مورد نظر خرید خانه را انجام می دهند و با انتخاب فرد مورد اعتمادی همانند وکیل، سند مالکیت به نام خریدار جرید تغییر می یابد. 

 

افرادی که در ترکیه حضور دارند با توجه به آدرس دقیق آژانس اقدامات لازم را برای مشاهده خانه انجام می دهند و با این اقدام مراحل خرید به صورت حضوری ادامه می یابد.پیش از واریز مبلغ به حساب مالک اقدامات خاصی صورت می گیرد و با بررسی ارزش واقعی خانه، خرید انجام می شود.در این موارد میزان مالیات تعیین شده دولت، بدهی های بانکی بررسی می شوند و با استعلام از اداره ثبت اسناد خرید آپارتمان در ترکیه صورت می گیرد.

در ترکیه لازم است خرید خانه هایی را انجام داد که به صورت قطعی سند مالکیت دارند و با استفاده از سند معتبر، خانه به نام مالک جدید ثبت می شود.اتباع خارجی می توانند پس از مراجعه به اداره ثبت اسناد و انتقال سند اقدامات لازم را برای اقامت موقت در نظر بگیرند.در ابتدا فرد امور مربوط به اخذ اقامت خود را از ادارات مورد نظر انجام می دهد و در مراحل بعدی برای اعضای خانواده اقامت موقت را دریافت می کند.

 

خرید ویلا در استانبول

استانبول از شهرهای مدرن و جدید کشور ترکیه است که امکانات رفاهی و گردشگری مختلفی دارد، خرید ویلا در استانبول مدنظر افراد زیادی قرار می گیرد.شهر استانبول از شهرهای بزرگ کشور ترکیه محسوب می شود که سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی این شهر، با سودآوری بالایی همراه استاستانبول از شهرهای توریستی مهم ترکیه است که پتانسیل بالایی در زمینه های مختلف دارد.

در شهر استانبول امکانات فراوانی برای زندگی مرفه وجود دارد، در نقاط مختلف این شهر ویلاهای مجهز و زیبایی ساخته می شوند و اتباع با بررسی قیمت ملک مورد نظر خرید ویلا را انجام می دهند.مناطق تفریحی مختلف شهر استانبول و آثار تاریخی بی نظیر، این شهر را به مقصد گردشگری متفاوتی تبدیل کرده است و توریست ها و گردشگران زیادی به استانبول سفر می کنند و از زیبایی های نقاط مختلف این کشور لذت می برند.

سرمایه گذاری در این شهر اهمیت زیادی دارد و با این اقدام سودآوری بیشتری از طریق خرید ویلا در استانبول به دست می آید.شهر استانبول از رشد اقتصادی بالایی برخوردار است.با در نظر داشتن قیمت خانه در ترکیه و بررسی هزینه های زندگی در این کشور افراد بیشتری به خرید در ترکیه جذب می شوند.

خرید ویلا در استانبول مدنظر اتباع خارجی قرار می گیرد و با قیمت بسیار مناسبی این اقدام را انجام می دهند.خانه های ویلایی شهر استانبول از امکانات مختلفی برخوردارند و با خرید ویلای نوساز، زندگی در فضای مدرن و مناسبی تجربه می شود.خرید ویلا در استانبول با قیمت مناسب تری امکانپذیر می شود، ملک هایی که در مرکز شهر استانبول قرار دارند از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

 

 

  خرید ویلا در استانبول

 

 

 

شرایط خرید آپارتمان در ترکیه

خرید آپارتمان در ترکیه با در نظر گرفتن قوانین این کشور امکان پذیر می شود، در این کشور آپارتمان های دست دوم مجهزی وجود دارند که در مقایسه با املاک نوساز از قیمت پایین تری برخوردارند.خرید آپارتمان در ترکیه شامل برج های مجلل و زیبا در نقاط مختلف کشور می شود، در آپارتمان ها امکانات رفاهی کمتری وجود دارند و تعداد طبقات آپارتمان کمتر از زیر 10 طبقه است.در برج های ترکیه امکانات تفریحی و ورزشی مختلفی وجود دارند و امنیت این خانه ها بیش از حد تصور است.قیمت خرید آپارتمان در ترکیه پایین تر از برج های مجلل است.

 

قوانین دولت ترکیه برای خرید خانه در این کشور

اتباع خارجی اجازه خرید اراضی و خانه هایی که در مناطق امنیتی کشور ترکیه قرار دارند را تحت هیچ شرایطی نداشته و خرید این املاک از نظر قانونی مشکلاتی ایجاد می کند.با توجه به قوانین کشور ترکیه اقدامات لازم برای خرید خانه انجام می شود.اتباع خارجی اجازه دریافت وام از موسسات مالی و بانک ها را دارند و با اخذ وام خرید خانه در ترکیه را انجام دهند.برای دریافت اقامت دائم کشور ترکیه لازم است خانه خریداری شده تا سه سال به فروش نرسد و در مراکز قانونی به نام متقاضی (اتباع خارجی) ثبت شود.

 

سه سال پس از خرید خانه در ترکیه امکان اخذ شهروندی ترکیه فراهم می گردد.اتباع خارجی مجوز خرید خانه های روستایی در ترکیه را ندارند.خانه های روستایی از قیمت پایین تری برخوردارند اما مهاجران مجوز خرید این نوع خانه ها را از دولت ترکیه دریافت نمی کنند و با خرید این نوع اراضی تابعیت شهروندی به افراد ارائه نمی گردد. دولت ترکیه قوانین سختگیرانه ای را برای خانه های روستایی در نظر می گیرد و اتباع خارجی تنها در مناطقی مجاز به سرمایه گذاری هستند که دولت مشخص می کند.
  قوانین دولت ترکیه برای خرید خانه در این کشور

 

 

مدارک مورد نیاز در خرید خانه در ترکیه

اتباع خارجی در زمینه خرید خانه در ترکیه به مدارک خاصی نیاز دارند، افراد با در نظر داشتن این مدارک به اداره ثبت اسناد مراجعه کرده و اقدامات لازم برای خرید را انجام می دهند.از مدارک مهم برای خرید خانه در ترکیه می توان به گذرنامه اشاره کرد.در این زمینه گرفتن کد مالیاتی محلی و ارائه این کد به اداره ثبت اسناد اهمیت زیادی دارد، با توجه به محل اقامت به اداره مالیاتی مراجعه می شود و کد مورد نظر از این اداره دریافت می گردد.در بانک های معتبر کشور ترکیه افتتاح حساب اهمیت زیادی دارد.عکس واضح متقاضی از مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه است.نظرات


دیدگاه خود را بگذارید!