کاریابی در شرکت های مدلینگ در ترکیه چگونه است؟
شنبه 20 آذر 1400

کاریابی در شرکت های مدلینگ در ترکیه چگونه است؟

به‌طورکلی صنعت مدلینگ در کشور ترکیه به دودسته کلی یعنی مدلینگ لباس و عکاسی تقسیم می‌شود. برای انجام این کار تنها استایل و صورت زیبا کافی نیست و مانند سایر شغل‌ها به مهارت و دانش لازم نیز نیاز دارد.

امروزه هر وسیله یا لباس که ساخته و تولید می‌شود باید به جهانیان معرفی شود. در همین راستا در پی تولید انواع لباس در طرح، جنس و مدل مختلف، بهتر است آن‌ها را در حالتی که بر تن افراد است به نمایش گذاشت. صنعتی که در آن افراد لباس‌های گوناگون را به نمایش می‌گذارند، صنعت مدلینگ نام دارد. امروزه این کار به یکی از پرطرف‌دارترین صنعت‌ها در دنیا تبدیل شده است. در این مقاله سایت خانه دیگر تصمیم گرفتیم به‌صورت کامل نحوه کاریابی در شرکت های مدلینگ در ترکیه را توضیح خواهیم داد، پس لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

درباره مدلینگ چه می‌دانید؟

به‌طورکلی صنعت مدلینگ در کشور ترکیه به دودسته کلی یعنی مدلینگ لباس و عکاسی تقسیم می‌شود. برای انجام این کار تنها استایل و صورت زیبا کافی نیست و مانند سایر شغل‌ها به مهارت و دانش لازم نیز نیاز دارد. به دلیل اینکه این کار باعث مشهور شدن مدل می‌شود، بسیاری از جوانان برای انجام آن تمایل دارند اما باید تمام شرایط و مهارت‌های لازم را داشته باشند؛ به همین دلیل بهتر است از سنین پایین و تحصیل در رشته مدلینگ کار خود را آغاز کنید و در حفظ زیبایی ظاهر و اندام خود کوشا باشید.

به دلیل پرطرف‌دار بودن این صنعت و اهمیت بالای ظاهر مدل، عمر کاری افراد در این رشته ممکن است بسیار کوتاه باشد به همین دلیل باید خود را برای چنین امری آماده کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است این کار را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید. دانشجویان و افراد جویای کار که شرایط لازم دارند با مراجعه به آژانس‌های مدلینگ می‌توانند برای انجام این کار درخواست کتبی یا شفاهی خود را ارائه دهند.

 

 

  درباره مدلینگ چه می‌دانید؟

 

کاریابی در شرکت های مدلینگ در ترکیه

یکی از دغدغه های افرد به مهاجرت به کشور دیگر این است که شرایط استخدام و کاریابی در آن کشور است. به همین دلیل برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، آشنایی با نحوه استخدام و کاریابی در ترکیه بسیار مهم است. یکی از حوزه های کاریابی در ترکیه، مدلینگ است. اگر قصد کاریابی در شرکت های مدلینگ در ترکیه را دارید، باید بتوانید به‌صورت حرفه ای تر و باتجربه بیشتری وارد این صنعت شوید. به‌همین منظور ابتدا باید در آکادمی‌های مربوط به مدلینگ ثبت‌نام کرده، پس از گذراندن دوره و صحبت با مشاور در آژانس مدلینگ، کار خود را آغاز کنید. برای جذب در یکی از آژانس‌های ترکیه باید فرم الکترونیک یا کتبی موردنظر را پرکرده و به مرکز موردنظر ارائه دهید. زمان حدودی پاسخ به درخواست شما اعلام خواهد شد و پس از گذشت این زمان بهتر است پیگیر جواب خود باشید. در فرم خود باید اطلاعات کامل هویتی خود را درج کنید و زمینه فعالیت موردعلاقه خود را مشخص نمایید.

 اگر شما بتوانید در کار خود پیشرفت کنید، می‌توانید پیشنهاد‌های زیادی برای اشتغال دریافت کنید. امروزه مدلینگ تنها به مدل لباس و مدل عکاسی ختم نمی‌شود. عکاسی از مدل ناخن، مدل ساعت، مدل مو، مدل دستبند، مدل پابند، مدل کفش و... از جدیدترین رشته‌ها در مدلینگ است. در این نوع مدلینگ به دلیل اینکه چهره شخص منتشر نمی‌شود، بسیاری از افرادی که به رشته مدلینگ علاقه دارند و تمایلی به انتشار چهره خود در فضای مجازی ندارند، می‌توانند در این شاخه‌ها فعالیت کنند.

میزان حقوق دریافتی یک مدلینگ در ترکیه

باید توجه داشته باشید که میزان حقوق دریافتی این صنعت باتوجه به نوع فعالیت و شرکت متفاوت است. مثلا افرادی که در حوزه لباس فعالیت می‌کنند، می‎‌توانند مبلغی به میزان 1 تا 3 هزار لیر برای هرشب کار دریافت کنند. ناگفته نماند که باتوجه به کیفیت کار ممکن است این مبلغ تا 10 هزار لیر افزایش یابد.

شرایط لازم برای مدلینگ در ترکیه از زبان خانه دیگر

شرایط زیادی برای کاریابی در شرکت‌های مدلینگ در ترکیه وجود دارد که در ادامه همه آن‌ها را به‌صورت موردی برای شما توضیح خواهیم داد.

  • تحصیلات

برای اینکه به یک مدل موفق در کشور ترکیه تبدیل شوید باید از تحصیلات عالی برخوردار باشید. برای این منظور بهتر است از همان سنین پایین این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. از جمله نکاتی که در این مراکز به مدل آموزش داده می‌شود نحوه صحیح راه‌رفتن، حفظ تناسب بدن، نحوه راه‌رفتن روی سن، نحوه ژست گرفتن و.... است.

  • شرایط سنی

به دلیل اینکه شادابی و زیبایی صورت در این حرفه بسیار مهم است، تنها افرادی که در رده سنی 16 تا 22 سال قرار دارند در کشور ترکیه استخدام می‌شوند. در کشورهای اروپایی نوجوانان از 14 یا 15سالگی این کار را شروع می‌کنند و تا زمانی که شرایط و پتانسیل لازم را داشته باشند، به حرفه خود ادامه می‌دهند.

  • رژیم غذایی

اندام مناسب یکی از مهم‌ترین فاکتورها در مدلینگ است. برای داشتن اندام موردنظر باید رژیم غذایی مناسب داشته باشید تا چربی اضافه در بخش‌های خاصی از بدن مانند شکم و پهلو شما انباشته نشود.

 

 

 

  رعایت رژیم غذایی برای مدلینگ ها در ترکیه

 

  • مدل خانم

در صنعت مدلینگ برای هر دو جنسیت خانم و آقا کار وجود دارد اما هرکدام باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشند. خانم‌ها باید حدود 50 کیلوگرم وزن داشته باشند و قد آن‌ها حداقل 170 سانتی‌متر باشد. داشتن بالاتنه حدود 86 سانتی‌متر، دور کمر حدود 61 سانتی‌متر و دور ران حدود 86 سانتی‌متر آخرین فاکتورهایی است که باید یک مدل در شاخه مدل لباس داشته باشد.

  • مدل آقا

آقایان نیز باید شرایط اندامی خاصی داشته باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به قد بالای 180 سانتی‌متر، وزن متناسب با قد حدود 64 تا 75 کیلوگرم داشته و بلندی پاهای شخص با قد او متناسب باشد. باید اندازه دور سینه و سرشانه وی نیز قابل‌قبول باشد و با سایر اندام‌های او در تناسب باشد.

  • صبوری و انتقاد پذیری

یک مدل اگر کار خود را به‌خوبی انجام دهد مطمئنا به یک سلبریتی تبدیل می‌شود. افراد مشهور همیشه در مرکز توجه قرار دارند و ممکن است مورد انتقاد زیادی قرار بگیرند. اگر قصد مدل شدن دارید باید صبور باشید زیرا ممکن است در هر شرایطی هواداران برای عکس گرفتن یا صحبت‌کردن به سراغ شما بیایند. از طرفی باید جنبه شنیدن انتقادهای زیاد و مختلف را در کنار تعریف و تمجید داشته باشید.

  • حفظ تعادل در رفتار

به دلیل اینکه عمر این کار کوتاه است، نباید زیاد به آن دلبسته شوید زیرا ممکن است در دوران اوج از این شغل کنار گذاشته شوید و باعث واردآمدن ضربه روحی به شما شود. اگر به دنیای رنگی و پرزرق‌وبرق مدلینگ وابسته شوید، کنار گذاشته شدن از آن برای شما بسیار دردناک و سخت خواهد بود.

چرا کشور ترکیه را برای مدلینگ انتخاب کنیم؟

به دلیل اینکه در کشور ترکیه تعداد زیادی طراح وجود دارد، صنعت مدلینگ نیز از رونق زیادی برخوردار است؛ به همین دلیل جذب مدل در این کشور بسیار زیاد است. در این کشور دانشگاه‌های زیادی برای آموزش رشته مدلینگ وجود دارد که به پیشرفت بیشتر شما کمک می‌کنند. از طرفی وجود شرکت‌ها مدل زیاد در ترکیه باعث به‌وجودآمدن حس رقابت بین شرکت‌ها، طراح‌های مد و مدل‌ها می‌شود. وجود رقابت در هر کاری، پیشرفت کارکنان را به همراه دارد.

در کشور ترکیه در کنار شغل‌های معمولی مد که به‌صورت عمومی برگزار می‌شوند، برخی افراد وجود دارند که به‌صورت خصوصی لباس طراحی کرده و آن‌ها را به نمایش می‌گذارند. وجود چنین گزینه‌هایی باعث افزایش تقاضای مدلینگ کشور ترکیه در سطح جهان می‌شود که می‌تواند برای شما هم موقعیت مناسبی باشد.

کلام آخر

باتوجه‌به نوع شغل‌ها و مسیر حرکت آن‌ها، مدلینگ به یکی از صنعت‌های پرطرف‌دار در جهان تبدیل شده است. وجود مراکز دانشگاهی و شرکت‌های مدلینگ زیاد در ترکیه باعث شده که این کشور به یک بستر مناسب برای پرورش مدل‌های جوان و مستعد تبدیل شود. برای اینکه به یک مدل تبدیل شوید باید از نوجوانی به دنبال آن باشید و شرایط لازم یعنی قد، وزن، اندام و... را که برای انجام این کار مناسب است، داشته باشید. امیدواریم با مطالعه این مقاله در سایت خانه دیگر اطلاعات کافی درباره کاریابی در شرکت های مدلینگ در ترکیه را کسب کرده باشید و به‌راحتی به‌سوی این شغل پردرآمد حرکت کنید.نظرات


دیدگاه خود را بگذارید!